abcd.png



ABCD-OTTELUN TULOKSET

Ottelun tuomarina toimii Marja Hurme.

 MÖLLIT: max pisteet 45p.

Airedalenterrierit:

  • Paula Hiltunen & Extempore Pink Suprise                                  39p.
  • Marja Salenius & Energetics Explosive Power                             42p.
  • Tuija Järvimäki & High Voltages Rock Idol                                 17p.

 Bokserit:

  • Elina Laine & Skybridge Xiao                                                 23p.
  • Eveliina Rehnfors & Skybridge One in a Million                        38p.
  • Henna Lappi-Tanskanen & Macondon Corleone                       38p.

 Colliet:

  • Terhi Pessi & Honey Melon Pinas Amery                                   33p.
  • Maria Salovaara & Lumipilven Onnenliekki                               38p.
  • Salla-Sofia Santamäki & Ghost Story’s Wisecracker                   37p.

 Dobermannit:

  • Michela Kärkkäinen & Bäbies’ Garden Pirate Bay                     31p.
  • Riikka Syrjäläinen & Jotunheim’s Yggdrasil                             39p.
  • Katja Laitila & Brückendorfer Mamba                                     34p.

 

Paras Möllikoira: Marja Salenius & Energetics Explosive Power, 42p.
Paras Mölli-joukkue: 1. Colliet, 108p. 2. Dobermannit, 104p. 3. Bokserit, 99p. 4. Airedalenterrierit 98p.

 

Kilpailevat: max pisteet 100p.

Airedalenterrierit:

  • Eila Uusi-Kouvo & Riliis Ryyti Rajalta                                    78p.

 Bokserit:

  • Jenni Sokura & Skybridge Unidentified Soldier                       84p.

 Colliet:

  • Birgit Halkio & Fribyn Vem är den Bästa                                  55p.
  • Birgit Halkio & Ghost Story’s Stuntman                                   60p.
  • Kaija Lustman & Joyhill Winter Rose                                       70p.

 Dobermannit:

  • Johanna Marjamäki & Ilonasi Taikavoima                                   70p.
  • Jenni Salmi & Bäbies’ Garden Who’s the Boss                             68p.

 

Paras Kilpaileva koira: Jenni Sokura & Skybridge Unidentified Soldier, 84p.
Paras Kilpaileva-joukkue: 1. Colliet, 185p. 2. Dobermannit, 138p. 3. Bokserit, 84p. 4. Airedalenterrierit 78p.

 

 

SBY UMA:n puolesta iso kiitos mukavasta päivästä talkoolaisille, tuomarille, osallistujille ja sponsoreille (Dog&Cat ja Lippulaivan Lemmikkitaivas)!