Kasvattajat 

Tämän kasvattajalistan kasvattajat ovat Suomen Bokseriyhdistyksen jäsenkasvattajia. JÄSENKASVATTAJAT HUOMIO! Tarkistattehan, että teidän sähköpostiosoitteenne on oikein kasvattajalistalla!

Listalla pysyminen vaatii, että kasvattaja on maksanut jäsenmaksunsa kuluvalta vuodelta (tilikaudelta) ja toimittaa kasvattamistaan bokseripentueista pentueseurantalomakkeen jalostustoimikunnalle.

Pentueseurantalomake on täytettävä 4 kk sisällä pentueen syntymästä.

Kasvattaja! Jos yhteystietosi ovat muuttuneet, ilmoita siitä webmasterille joka ylläpitää kasvattajalistaa!

 

kennel

omistaja(t), kaupunki

email

Adorebox

Sanna-Kaisa Moksunen, Lappeenranta

sanna.moksunen@gmail.com

Apfels

Marianna ja Reino Leimola, Salo

maikki.leimola@kolumbus.fi

Ariodante's

Maarit Rein, Vantaa

rein.maarit@gmail.com

Aviali's

Petra Karppinen, Tampere

petra.karppinen@gmail.com

Bestbox

Anne Rikkilä , Forssa

bestbox99@gmail.com 

Bits Bite

Laura Mäiseli , Rusko

bitsbite@doxboxsport.fi

Bluesfreund

Janika Hautaviita, Kauhajoki 

janika.hautaviita@kauhajoki.fi

Boks-snas

Anu Mattila, Nakertaja

boks-snas@suomi24.fi

Bokstaff

Maritta ja Matti Pomppu, Somero

maritta.pomppu@pomppu.com

Bone Biter's

Ulla Granholm, Espoo

ulla.cederberg@outlook.com

Bossico's

Minna Ikonen, Espoo

bossicos@bastu.net

Boxicon

Sirkku Torvinen, Eteläinen

sirkkutorvinen@netti.fi

Boxwald's

Leena Heikkilä, Valkeala

leena.kaisa.heikkila@gmail.com

Bullrunners

Päivi Hakuli, Vihti

phakuli@saunalahti.fi

Caprina

Riina Öhman, Siuntio

riina.ohman@caprina.fi

Cochise

Christina Bäckman, Porvoo

christina.backman@gmail.com

Cocoon's

Maarit Halkomäki, Lepsämä 

cocoonsboxers@gmail.com

Comistus

Helena Rihtniemi, Vantaa

helena.rihtniemi@comistus.net

Daresteins

Laura Latikka, Orimattila

laura.latikka@gmail.com

Decas

Mira Tikkanen, Kajaani

mira.tikkanen1@gmail.com

Ferito's

Suvi Mieskonen, Jyväskylä

suvi.mieskonen@suomi24.fi

Feuerfels

Henri Paasikivi, Pori

 h.paasikivi@gmail.com

Flirtin

Kristiina Kallio, Ylöjärvi

flirtin.kennel@kotiposti.net

Givemefive

Sirpa Annala, Kerava

sirpa.annala@kotiposti.net

Hiddenhill's

Maisa Lukkari, Kotka

maisa.lukkari@gmail.com

Inyeti's

Tuuli Viitamaa, Turku

inyetis@gmail.com

Kaiffarin

Ari Koponen, Muurame

koponen.ari@kolumbus.fi

Kiada's

Kirsi Haapanen ja Antti Hynninen, Klaukkala

kirsi.haapanen@krpagency.fi

Leedalein

Leena ja Tuula Nolvi, Kantivk

tunolvi@gmail.com, lenolvi@gmail.com

Leeway's

Jenni Kaukonen, Hyvinkää

info@leewaysboxers.com

Lellibox

Elina Homi, Seinäjoki

elina.homi@suomi24.fi

Ma Baker's

Pirkko Dima, Sastamala

pirkko.dima@gmail.com

Macbox

Jarmo Kankaanpää, Raisio

jarmo.kankaanpaa@suomi24.fi

Macondon

Outi Valle, Järvenpää

outi.valle@gmail.com

Marchill's

Pernilla Björk, Alaveteli

pernilla.bjork@agrolink.fi

Miinanraivaajan

Jenni Rajala-Poikolainen, Itäsalmi

jenni.rajala-poikolainen@elisanet.fi

Momo's

Satu Alanko ja Vesa Laaksonen, Turku

momos@saunalahti.fi

Moonraker

Anneli Karttunen, Salo

kennelmoonraker@gmail.com

One Line

Jatta Ahlsten, Linnantaus

jatta.ahlsten@gmail.com

Pantzain

Miisa Laukka,Hämeenkyrö

pantzain@kotiposti.net

Pearl Seeker's

Kaisa Korpela, Tampere

minna.kaisa.korpela@gmail.com

Playbox's

Krista Puhakka, Heinlahti

krista.playboxs@gmail.com

Positiivisen

Hanna Pitkänen, Jyväskylä

hannammaria@gmail.com

Resmon

Minna Taipale, Pori

minna.taipale@luukku.com

Riverflowers

Gunilla ja Sonja Forsblom, Espoo

kennel.riverflowers@kolumbus.fi

Rockbox

Mari ja Harri Sonninen, Leppävirta

rockboxit@gmail.com

Rudis

Birgitta Strömman, Vaasa

birgittastromman@hotmail.com

Sankarittaren

Nina Sankari, Sauvo 

sankarinina@gmail.com 

Sarabox

Saara Kuivanen-Kalliomäki, Parkano

saara.k-k@suomi24.fi

SkyBridge

Tarja Torvinen, Hollola

tarja.torvinen@phnet.fi

Solevita's

Joanna Laitinen, Palokka

joanna.laitinen@gmail.com

Stengårds

Sonja Lustig, Lapinjärvi

sonja.lustig@gmail.com

Stonecutter's

Minna Kilpinen, Orivesi

stonecutters.kennel@gmail.com

Sulohuulen

Helena Laine ja Maaret Häärä, Helsinki

helena.laine@suomiforum.com

Sunbox

Sanna Savolainen, Leppävesi

sanna.sunbox@gmail.com

Tenten

Mari Harju-Säntti, Seinäjoki

mari.harju-santti@netikka.fi

Thepro's

Jaana Honkala, Lahti

jaanahonkala@yahoo.com

Tiger-rock's

Marja Rouvali, Lahti

marja.rouvali@hauskatsavelet.net

Vaa'as

Timo Kokko, Jämsänkoski

tkokko@applesin.fi

Valovoiman

Mari Ajomaa, Läyliäinen

mari@bokserijengi.com

Wanita's

Satu ja Sirpa Virtanen, Joensuu

satu.virtanen@wanitas.fi

Wandoris

Nora Grönqvist

nora.gronqvist@gmail.com

Vardomen

Minna Eerikäinen ja Susanna Mahlanen, Kuopio

minna.eerikainen@elisanet.fi

susanna.mahlanen@dnainternet.net

Vivi's Duracell

Hanna Nikkola, Helsinki

vivis.duracell@gmail.com

Vuorman

Helena ja Kyösti Vuorinen, Kajaani

vuorman-bokserit@kajaani.net

WW Yangoviper`s

Tuija Rautakorpi-Visakoivu &Ville-Vesa Visakoivu, Teuva

rautakorpivisakoivu@yahoo.com

Zealbeat's

Heidi ja Pertti Mäki-Välkkilä, Kinkomaa

 info@zealbeats.fi