klubsieger_2019.png

KlubSieger näyttely 24.8.2019 Raisio

Tuomari Jens Filter, Saksa

Klubsieger 2019 tulokset

Voittajat


ROP Bullrunners Lucky Legend
VSP Kaiffarin Fiorentina
ROP pentu Ferito's Decina
VSP pentu Positiivisen Cruisaileva Cullervo
ROP juniori Oh-Boy Con Tilia 
VSP juniori Surabaya Nostrum
ROP käyttökoira Moonraker Nova For Leedalein
ROP veteraani Jewel No Akacisa
VSP veteraani Macbox Betty Poop 
ROP turisti Kaiffarin Estudiantes 
ROP kasvattaja Apfels

Junior Klubsieger voittajat


Keltaiset urokset Nocco de Bellemanie
Keltaiset nartut Solevita's Divergent to Comaster
Tiikeri nartut Solevita's Dauntless

Klubsieger voittajat


Keltaiset urokset Helios Della Cappastorta 
Tiikeri urokset Bullrunners Lucky Legend 
Keltaiset nartut Kaiffarin Fiorentina 
Tiikeri nartut Apfels Frikuna Skikuna

PKU 1 Helios Della Cappastorta 
PKU 2 Nocco de Bellemanie
PKU 3 Bullrunners Icon
PKU 4 Oh-Boy Con Tilia

PTU 1 Bullrunners Lucky Legend
PTU 2 Dandy Do Pinchecarneiro

PKN 1 Kaiffarin Fiorentina 
PKN 2 Ability Narnia Netty 
PKN 3 Solevita's Divergent To Comaster 
PKN 4 Napmary's Juanita Belloliv

PTN 1 Apfels Frikuna Skikuna 
PTN 2 Solevita's Dauntless 
PTN 3 Surabaya Nostrum 
PTN 4 Flirtin Crescendo

Kaikki tulokset

Pennut

Keltaiset urokset

Baby pennut (5-7kk)

Positiivisen Cruisaileva Cullervo 1 kp VSP pentu

 

Keltaiset nartut

Baby pennut (5-7kk)

Jenny von Black Nyx 1 kp

Zealbeat´s Kickstart My Heart 2 kp

 

Tiikeri nartut

Baby pennut (5-7kk)

Ferito´s Decina 1 kp ROP pentu

Pennut (7-9kk)

Bossico´s Gucci 1 kp

Keltaiset urokset

Juniori luokka (9-18kk)

EE<&LV JCH LTJV-19 Oh-Boy Con Tilia ERI1 SA PKU4 ROP juniori

 

Nuorten luokka (15-24kk)

HeJW-18 JV-18 KSJV-18 Nocco de Bellemanie ERI1 SA PKU2 Junior Klubsieger Voittaja 2019

Avoin luokka (15kk-)

EE JCH HeJW-16 JV-16 Ability Nortal Nelvin ERI1 SA

Playbox´s Arctic ERI2

 

Käyttö luokka (15kk-)

Momo´s Lars HK1 IP1 FH1 ERI1

Valio luokka (15kk-)

BY CH SV-18 Helios Della Cappastorta ERI1 SA PKU1 Klubsieger Voittaja 2019

EE&LV JCH EE&LV CH Bullrunners Icon ERI2 SA PKU3

LT &BY CH BYV-18 Positiivisen Breikkaava Bertil ERI3

EE<&LV&Balt CH RU&EE<&LV&Balt JCH V-18 LTV-19 EEV-19 Iggy Pop von Aisneren ERI4

 

Veteraani luokka (8v-)

Jewel No Akacisa ERI1 SA ROP Veteraani

Sky Bridge Rebell Yell IPO3, FH2, RM´18 EH2

Tiikeri urokset

Avoin luokka (15kk-)

KSJV-18 Bullrunners Lucky Legend ERI1 SA PTU1 Klubsieger Voittaja 2019 ROP

Dandy Do Pinchecarneiro ERI2 SA PTU2

Tenten Sandstorm ERI3

Hilayos vom Mesumer Land EH4

 

Käyttö luokka (15kk-)

Sky Bridge Unidentified Soldier IP1, FH1 ERI1

Pantzain Kyl Se Kotona Osas IGP3, IPO3, ZTP, AD EH2

 

 

Keltaiset nartut

Juniori luokka (9-18kk)

EE & LT JCH LTJV-19 Napmary´s Juanita Belloliv ERI1 SA PKN4

Caprina Glittering Grace ERI2 SA

Apfels Gugu Lele ERI3

 

Nuorten luokka (15-24kk)

LT CH Solevita´s Divergent to Comaster ERI1 SA PKN3 Junior Klubsieger Voittaja 2019

Avoin luokka (15kk-)

Ability Narnia Netty BH ERI1 SA PKN2

Xellina von Khanbalic ERI2

Apfels Edith von Hesner EH3

 

Valio luokka (15kk-)

LV & BY CH HEJW-18 Kaiffarin Fiorentina ERI1 SA PKN1 Klubsieger Voittaja 2019 VSP

EE<&LV&Balt&BY CH LT&LV JCH LVJV-13 Tenten Marimba ERI2

EE & LT CH Tenten Oh-Wow ERI3

 

Veteraani luokka (8v-)

Sky Brigde Queen Bitch EH1

Tiikeri nartut

Juniori luokka (9kk-18kk)

Surabaya Nostrum ERI1 SA PTN3 VSP Juniori

Flirtin Crescendo ERI2 SA PTN4

Apfels Guru Lulu EH3

 

Nuorten luokka (15-24kk)

LT&BY JCH BY JV-18 Solevita’s Dauntless ERI1 SA PTN2 Junior Klubsieger Voittaja 2019

 

Avoin luokka (15kk-)

Apfels Frikuna Skikuna BH ERI1 SA PTN1 Klubsieger Voittaja 2019

Apfels Flapton Erika BH ERI2 SA

Playbox´s Savannah ERI3

Zealbeat´s Hire Glamour Fire ERI4

Ability Gambira Gracia BH ZTP ERI

Macbox Chiara ERI

Vardomen Evita ERI

 

Käyttö luokka (15kk-)

Bits Bite Billion Dollar Babe ERI2

FI CH Moonraker Nova for Leedalein JK2 BH ERI1 SA ROP Käyttökoira

 

Valio luokka (15kk-)

C.I.E. NO<&RU&EE CH RU&EE&LV JCH RKF CH SV-18 V-18 Hiddenhill´s Brilliant Bliss ERI1 SA

Veteraani luokka (8v-)

FI CH Macbox Betty Poop HK2 JK1 ERI1 SA VSP Veteraani

 

Turisti luokka (9kk-)

Kaiffarin Estudiantes  ERI1 ROP Turisti

Sky Bridge BB King ERI2

Apfels Calevi IP3 FH2 HK1 EH3

Leonardo del Conte di Vitalba IGP1 EH4

Bossico´s Frisco EH

Ariodante´s Satalasissa Simon Poissa

 

Kasvattajaluokka

Apfels 1 KP ROP Kasvattaja